pellain

ΠΑΟΚ ΜΑΓΕΙΑ: ΜΕ 0-2 ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΥΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥΣ

Πήρε την πρόκριση στους ομίλους του Europa Conference League.

Ο ΠΑΟΚ έκανε αυτό που έπρεπε κόντρα στη Ριέκα με σκορ 0-2.

Παίζοντας κατά διαστήματα εντυπωσιακό ποδόσφαιρο, νίκησε με 0-2 τη Ριέκα Κροατίας και θα βρίσκεται στην κλήρωση των ομίλων του Europa Conference League.

Το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο, αν ο Δικέφαλος δεν στεκόταν άτυχος τρεις φορές, όταν η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και αποφασισμένος για την πρόκριση

Ο Σβαμπ αρχικά έπιασε τρομερό σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα στα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι και τον Ομάρ Ελ Καντουρί να την στέλνει στην εξέλιξη της φάσης στο ίδιο σημείο.

Τρία μόλις λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 9ο λεπτό, οι δύο πρωταγωνιστές της προηγούμενης φάσης συνεργάστηκαν άψογα. Ο Σβαμπ έβγαλε τρομερή κάθετη πάσα, με τον Ελ Καντουρί να στέλνει στα δίχτυα τη μπάλα με προβολή.