![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiSGI0Rvu1jrP9pQNbMuPPi1cO-kyNNprK6yHclesOJBjob_aDn4_99iGPa13TeCaElJeG6EDXIHGMfpmnzlTbH8GeGVbTFwYym90oD4aeM5H-W6clHfpP3Tus08Umjmj-uWkG5h5EzvSSuGx0RggRTuui2HhDBqT1cbxERGt29ctfST2pLOTKLT1mG/w640-h480/FB_IMG_1673856268209.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjjJ7gy-HMxPaZJhk7R911okwcpE6jc6-N87HgGUMagl-5S64Dufa7w7cYQ6_73cPM7mxO5JEQT0BcrD2QXn5MV0VDlfDflf-o4_xDIOO4u0boPC28cmdPrWpBU0taVBazYhpjMY58OXutLX4JPa0aI4_JV-htob24bDq30PU5yEueCV6bnFwfdPmgW/w240-h320/FB_IMG_1673856325252.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhrSDF2Et_C2QwQi03R0_v04Sa4EyWx-zf3sa4t-jnAUdYzHoVpEHa3UyscAAnGLgD-9cSvrefP0z-z0tTC0jn1Z04lMi_7gXryhICRrYKU-G7hSuOEKXPF0pxU-4gAMyMWPOTrNYX4Ya3kol5hrSiterMoiqSgi089wy_Zn-N5h06RyjWTpi-QBO6a/w240-h320/FB_IMG_1673856281451.jpg)
Το κέντρο εκπαίδευσης βρίσκεται στα 1820 μέτρα υψόμετρο και πήρε το όνομα προς τιμήν του ταγματάρχη Παπαρόδου Ιωάννη ιδρυτή των πρώτων χιονοδρόμων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0RQtiMFfTovBF5Ur8NP1ZHGf4AS49Lzdo-ro_wlXBeV5Ras3c773_jHe6X8562qHZCqcU1QGj1eIcnvxEJELl3A6E3Qcw9CscJHwIEPL3t9ULhc7T-sj5YwRg6lXBFB5lHL2RWOTaXuYcJ5-Bg7AsvhuwJ-vezbwCnXHRYuzSBXJTKnFoO7DpT5Pr/w400-h300/FB_IMG_1673856293778.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEieHuWsaUu3sfnuBomd7-iYJTKOHSOnSb37WWk6rI4p-aqIaUhgXvmCuIsofTRd12WxooOEUulKQXqEDU_V3euQ9sr87-0UbxsgQDoTd6tJGxjb035KS8cOJhkar_qbgizv8ynCI40txouRb3PrE-ffsG-CQb_0Q0PFRNwbvRqGSHkJee79hgdrRNM4/s320/FB_IMG_1673856319641.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh5V_gDENU0OUZw_c6OwiQnJqOPWGOlU2jZXlp_aGQ3oEiHTBEAFCqWNRx3FSd2kAAekr-BTUYdABLn-zg_McnkGBvHcWcnrQxjkWjDRjr0TSFeg8BZbSOcIZGb4WnWVoxmnhezWT0CIgS8g0Bdkz_5TC-AcI_OVuWAysXjpGHPAYP7uBJZJUj50hpt/s320/FB_IMG_1673856330842.jpg)
Κάθε χρόνο κατά παραχώρηση του Γενικού Επιτελείου Στρατού στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Ειδικών Δυνάμεων ένα τριήμερο διατίθεται στα μέλη των λεσχών για χειμερινή εκπαίδευση
Ο σύλλογος ειδικών δυνάμεων νομού Πέλλας (Αχιλλέας Μιμιλίδης) συμμετείχε με τον εκπαιδευτή Θάνο Δημήτριο και πέντε ενεργά μέλη του συλλόγου, σε δύσκολες ακραίες καιρικές συνθήκες έλαβαν μέρος στο φετινό χειμερινό σχολείο .
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEghmTZQJgB8WbvbbTSWN8xGHfVS7o38Oqkjjj6KS2xwQMf60_YXvL2S0SuDMBprcoZrA5CtNEm1f60w_PMl5GruzaoMEbY6w8l2WCtUby3fhYMOS6uXrwMcwQ9MM2_OQmequyn4mWIIggtJF23QVuIxJBJwYtecOCo4oWngW_2eSEErLAw6Aokv6rTy/s320/IMG-11aa9d9b63a46015ffb6ed69841e3e78-V.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBdUriuvHfv6NdF9dnwQ4NAkZcTdYcUtaQhqinMJ0I9MjVcVWEwisSqf4nS2gJRSFKPdqJ5o3m85oQQ1MoGgl_Hww8kjWLb28b0MA-bbYoHFxvBoEQanPWyMcQS2u2MlutLvdWmj4oyRf8o7_dreDFUT1HaSw4ABreTD0tZAZ2E7MFLVyyWW7ZwFod/w150-h200/IMG-5337655c8ef865680d017fd954f00e75-V.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5IR3OTSbKvh6xTx8Ke79Hk3DlKj6fXHTFxWMfMB1l9AjPNI-PDU24gFQzAZuSkBku040RIIq5tqzaPTLHGRbD3PDkXcZK3G7glwrZSGPPgBWvgqfaWq6OHd3ZBmR6uEuRHCJ3L5hF0PqzL_67dSOjb3a0N8TyNsABopsFichLrAReHDURgVas6MzK/w150-h200/IMG-2a8affa2f8709626118329d28335bfc8-V.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgJEjzWRWcMLVRZgj33Qhy0ybnBDMk__E9GauijAcCO4imSzoBywdLMoYTM0Vj9viUlDiKVV8hcZpeS-rGmNcXeT_UjaD8KdJ-ww3JJHOANt4ACk0B8e4gRySms3TGIvT8dxCCLRq8qTfE_6F0xfMyvKSeYts9hlXlJuLhT_wZsWaPS1BkNx8PoWTa7/w400-h300/FB_IMG_1673847656952.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWiUjGUhoWanvj11Fhm9MLD4HwxZ9d-nglvD1boiB5OzApQzXwfU6Tn-Ty1_eErHE_2-oRz3-ecFoHVlHO-vRWasuMOnieNNyklKYhdwoJ0YNLv4nqlywOyRlyNheuME_HkUPUa3J8k3b3kHHu0WYa2zAHVKBlJx6VoaWOyOsS1IAQpU0A-m0QSPxV/w150-h200/FB_IMG_1673847721683.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGaggfm_xiGjv5cHOFVeItbSo2Dcx82obFFfqlAHcpjI-DZahR_EGtXTA0VVNiJgyJ7SNiSYE72xX3ABM_pouBIXk5HHuADkFbrRA8cYVDRMfqlTawve_Jy2rlUTZ5VuYVhirVBKv0eAu5qWShw-vKV8_IPNkjfN0xbBFcTrqLxI9m1yX1JxDLGnmu/w240-h320/FB_IMG_1673847705887.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiDpfdiyOfK80XTHhfSn0xChvr9zivFDAa67gbZ1Ppmpk9pNIH2Ja51oU0jspk7L-u_F6HhguNrlcIpLh_H7c9Auze-aK2mJJOV7no9XcbxG5kymj-du6bMBgtg-1NF-kwZU1YkNtBwG3jge6Yzzbnd3kPCi0iHItQHni64Wm8y1_AoNjnun2xYw8Sq/w400-h300/FB_IMG_1673847781941.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJUQhhmIpU1KP_KZIAgo31MroEBo-NLLTHeCKWSpvuLmOk7uHlFCwXiL9AfHtiVBe9LZMMEeBx-AbZI7M2zC0W0Cgdc5bzYOpBcUf6g4Ea8vLcvLQwnaw-T7PU3ewg9kgUx2p6ET8TMw7Wxqn-sf-9lvjDpmqU_l6s6sKwgxS-uoVNkEZmxLW1ZSOr/s320/IMG-187a6c73739955ecd8974069f2a210a7-V.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZJbeLEmyZRISqefRUWryeLbGJ7e5iA2NTcc27st8TLUDTX_rwFsbC78hyDxVcEqhyCJ3HL7ECWXxKri4LstuBZxz9Wm5yba4Dc7Qf1bQze8fMM0zxPSswHxDJZjL2S6PTez2Sxjwdgj_iOo2rYrZ-s4198AsbyYBLVmy17YOq5J6BD27esWLKDyN4/s320/IMG-f44d8f577df99c0128621c9990ee8f43-V.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh5yMsj_-kgzKyzMWVivpHz2I8f11QmHrydNT4Uj9PZvHHulOzpR5lQ6Gx7v-PjsybDG167_LLQtpzv-z0LVnI5e5PbilBGn7VDZ2i_-Ap2ejKbdqFdzMOffZaK0jsmx0VXH-StKbCoi8xm02AphrWkxrOsAD_IRHpyd0DLUubQBaXojDi8vpmDPd1F/w400-h299/IMG-3674b2a44d6a1e2dec2659a7c100e557-V.jpg)
Eυχαριστούμε πολύ το Γ.Ε.Σ. την Π.Ο.Ε.Δ. και το Κ.Ε.Ο.Α.Χ. για την τριήμερη διαμονή στις εγκαταστάσεις του στρατοπέδου επίσης στους διοργανωτές για την εκπαίδευση και άψογη συνεργασία.
Δημοσίευση σχολίου